Stavební řezivo - Karban Praha

Podlahové palubky

Řezivo, dřevo Palubky a OSB desky Krovy, hranoly a trámy

Palubky

Naše firma nabízí řezivo a palubky. Nabízíme obkladové palubky používané jako konstrukční materiál pro venkovní obklady fasád a podlahové palubky pro tvorbu kvalitních dřevěných podlah.

Podlahové palubky - nabídka

Podlahové palubky se používají pro dřevěné podlahy. Podlahové palubky jsou konstruovány tak, aby vydržely značné mechanické zatížení podlahy a mají speciální podélnou drážku a tzv. pero, aby do sebe jednotlivé palubky dobře zapadaly. Pro výrobu palubek se používá vysušené dřevo o vlhkosti ne větší než 10%. Podlahové palubky musí být pečlivě zhoblované a zbroušené.

Podlahové palubky určené na vnitřní obklady doporučujeme před montáží na místě stavby na cca dva týdny uložit a aklimatizovat. Palubky vybalte z neprodyšné fólie, ideální je suché teplé prostředí. Doporučujeme palubky natřít kvalitním nátěrem.

 

kvalita materiál pero tloušťka šířka délka cena
AB Smrk krátké 28,0 mm 146 mm 4,2 m
5 m
590 Kč/m2
AB Borovice krátké 28,0 mm 146 mm 4,2 m
5 m
590 Kč/m2
C Smrk krátké 28,0 mm 146 mm 4 m 490 Kč/m2

Ceny platí od 12. 7. 2021.

 

 

Podlahové palubky

Podlahové palubky musí vydržet vyšší mechanické namáhání než palubky určené pro obklady stěn. Proto jsou podlahové palubky tlustší a jiný rozdíl tam není. Nabízíme podlahové palubky ve dvou materiálech - smrkové dřevo a borovicové dřevo a v řadě rozměrů.